Reagojnë familjarët e Haki Imerit të vrarë pas lufte :”Kolumna e Kadri Veselit është bërë nga Baton Haxhiu, është antiamerikane”

0

Familjarët e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imeri, kanë reaguar lidhur me kolumnën e publikuar nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Sipas një statusi të bërë në rrjetin social facebook, të bërë në adresë të ish-veprimtarit të LDK-së, Haki Imerit, kolumna e publikuar në emër të Kadri Veselit nuk është bërë nga vet Veseli por nga Baton Haxhiu, drejtori ekzekutiv i “Klan Kosova”.

Sipas tij, kjo kolumnë nuk do të i shërbejë askujt, duke e konsideruar Kadri Veselin dhe bashkpunëtorët e tij si anti Amerikan.

Share.

About Author

Leave A Reply