Ish agjenti i SHIK-ut: Kur u thosha shokëve pas luftës për lidhjet e Thaçit me DSGE franceze dhe UDB-në, ata…

0

Kohë më parë, televizioni francez Canal +, kishe realizuar një dokumentar, ku ish kreu i shërbimit sekret francez, Pierre Siramy, kishte thënë se Hashim Thaçi është agjent i tyre, dhe se rekrutimi i tij ishte bërë në Rambuje.

“Hashim Thaçi është kontaktuar nga reprezentuesi ynë lokal që vepronte në Kosovë. Është krijuar një miqësi vëllazërore. Po, ai është bërë agjent. Gjithçka ka filluar larg fushëbetejës, në Rambuje”, kishte deklaruar Siramy.

Image

Naim Miftari

FOTO GALERI

Lidhur me këtë, Naim Miftari, ish agjent i SHIK-ut, përmes një postimi në facebook, ka shkruar lidhur me këtë.

Sipas tij, ai qysh pas luftës u kishte thënë për këtë shokëve të tij.

“Kur ju thoja shokëve pas luftës për lidhjet e Hashim Thaçit me DGSE-Franceze dhe se ndamja e Mitrovicës nuk është rastësi dhe lidhja e tij edhe me UDB-Serbe përmes Gani Thaçit thonin ke luajtur nga mendja ,apo kështu pot thonë agjentet e BND Gjermane dhe Britanezet e M..(tash nuk di kush kishte qen i lujtur menq) fatkeqsisht kjo nuk është e tera!”, ka shkruar Miftari, përcjellë “Bota sot”.

Share.

About Author

Leave A Reply