Kush po qanë me “Lotët e Krokodilit” në Vetëvendosje?

0

Tani është më se e qartë se Vetëvendosjen e ka kapluar kriza më e madhe që nga formimi i saj, pasi që figura të rëndësishme po japin dorëheqje nga kjo Lëvizje që është ndarë në dy grupe.

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi, në një prononcim për Bota Sot, e pohon se Vetëvendosje po kalon një krizë të madhe, por kritikon disa nga ata njerëz aty që po shfrytëzojnë vdekjen e Astrit Deharit  për të arritur deri tek majat e pushtetit, ku thotë se Dardan Molliqaj, Shpend Ahmeti dhe disa të tjerë po i përkujtojnë “Lotët e Krokodilit”.

Image

Haki Abazi

FOTO GALERI

“VV po kalon ne një fazë evolutive shumë interesante dhe me shume kriza. Ajo qe është qartë dhe e dhimbshme ne të njëjtën kohë ka te beje me ekspozimin e qëllimeve për pushtet mbi jetërat e aktivisteve te VV. Kjo është e turpshme, te përkujton lotët e krokodilit te Dardan Molliqaj e Shpend Ahmetit dhe te gjithë atyre qe pretendonin se sakrifica për qëllimin dhe idealin është e domosdoshme ndërsa vet për një qellim te vogël dhe një mospajtim bisedash sikur po dalin nga VV. Këto sjellje dhe shkrimet e rokesturaur për dorëheqje është një pre shantazheve me te ulta që kam parë por duke i njohur nga afër këto karaktere ose shumicën e tyre qe po e udhëheqin këtë proces të ndryë, nuk po habitem fare”,- potencoi Haki Abazi.

Share.

About Author

Leave A Reply